• 8 37 300 640

LITNET KTU techninis centras teikia švietimo ir mokslo institucijų tarnybinio elektroninio pašto [vardas.pavarde] paslaugą. 

Pagal institucijos užsakymą yra sukuriama paskyra administratoriui, kuris atsakingas už šią paslaugą.  Adresai [vardas.pavarde] yra suteikiami pedagogams, kurių sąrašą administratorius importuoja iš pedagogų registro. Paskyros institucijos nepedagoginiams darbuotojams yra kuriamos rankiniu būdu. 

Visus dokumentus, susijusius su šios paslaugos teikimu, rasite čia.

Pareigybinių adresų tvarka nesikeičia, jie užsakomi el.paštu

Šiomis dienomis iš Lietuvos mokyklų gavome labai daug užsakymų įdiegti Moodle. Stengiamės patenkinti visų poreikius, bet tiek techniniai, tiek ir žmogiškieji mūsų resursai riboti. 

Kita vertus, MOODLE aplinka yra gana sudėtinga ir skubotas jos diegimas mokykloje, kurios absoliuti dauguma mokytojų neturi jokios patirties bei pakankamų skaitmeninių įgūdžių yra netikslingas. Šiandieninių iššūkių akivaizdoje Moodle aplinkos diegimas aktualus tik toms mokykloms, kurių bent keletas mokytojų jau turi darbo su MOODLE patirtį ir galės konsultuoti savo kolegas. Jei manote, kad Jūsų mokykla tam pasiruošusi, parašykite mums e. paštu , trumpai aprašydami savo patirtį.

Nuo šiandien stabdome naujų paraiškų priėmimą, kad galėtume realizuoti jau pateiktus prašymus. Vėliau, įdiegus visus iki šiandien užsakytus Moodle, jei leis techniniai resursai, užsakymų priėmimą atnaujinsime. Kitu atveju, siūlome susipažinti su alternatyvomis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pateikiamame nuotolinio mokymosi paslaugų ir išteklių sąraše https://www.nsa.smm.lt/nuotolinis ir galbūt rinktis paprastesnius sprendimus (eduka, Google Classroom ar pan.).

 

Pagarbiai,
KTU EMTC ir LITNET komanda

Reaguojant į šiuo metu sustabdytą ugdymo procesą mokyklose, LITNET ir KTU kviečia pasiruošti nuotoliniam mokymui karantino metu naudojant Virtualią Mokymosi Aplinką (toliau - VMA), kurioje naudotojai bus sinchronizuojami su e.tapatybių valdymo sistema. 

Vieną kartą importavus pedagogų ir moksleivių duomenis, visų jų paskyros iš sistemos epaslaugos.lm.lt bus automatiškai sichronizuojamos su vma.lm.lt. Akcentuojame, kad mokyklos, kurios naudojasi pilotine belaide prieiga, tuos pačius prisijungimus galės naudoti ir Virtualioje Mokymosi Aplinkoje.

Esame parengę sprendimus visiems galimiems scenarijams:

 • Mokykloms, turinčioms paskyras sistemose epaslaugos.lm.lt ir vma.lm.lt, siūlome abiejų sistemų integraciją. Norėdami užsakyti šią paslaugą, rašykite laišką iš oficialios mokyklos el.pašto dėžutės adresu su žemiau pateiktu laiško tekstu. 

 • Mokykla turi tik paskyrą epaslaugos.lm.lt

1. Užsisakykite VMA paslaugą. Kaip užsisakyti rasite čia: https://vma.lm.lt/.

2. Reikalinga VMA ir e.tapatybių valdymo sistemų integracija. Norėdami užsakyti šią paslaugą, rašykite laišką iš oficialios mokyklos el.pašto dėžutės adresu su žemiau pateiktu laiško tekstu.

 

 • Mokykla turi tik paskyrą vma.lm.lt
 1. Rašykite iš oficialios mokyklos el.pašto dėžutės adresu   ir išreikškite norą naudotis e.tapatybių valdymo sistema.
 2. Paskirtas mokyklos administratorius bus informuotas apie tolimesnius veiksmus.

 

 • Mokykla neturi paskyrų nei epaslaugos.lm.lt, nei vma.lm.lt
  (Laikinai sustabdyta, jei leis techniniai resursai, užsakymų priėmimą atnaujinsime.)

 

Pastaba. Rekomenduojame, kad diegimą atliktų IT specialistas.

Svetainė patalpinta LITNET KTU serveryje

 Instrukcijos (institucijos svetainė patalpinta LITNET KTU serveryje)

 • Prisijunkite prie administravimo portalo https://web.lm.lt ir sukurkite patyčių dėžutės svetainę, FTP naudotoją, duomenų bazės naudotoją, pačią duomenų bazę ir pašto adresą svetainės laiškų siuntimui. Instrukcijas rasite wiki.litnet.lt.
 • Atlikę pasiruošmo darbus, informuokite , nepamirškit nurodyti patyčių dėžutės svetainės adresą.
  • LITNET administratorius užregistruos pageidaujamą subdomeną lm.lt zonoje. Pakeitimai įsigalios poros valandų laikotarpyje, o sertifikatas bus sugeneruotas per 24 val. Jei subdomenas priklauso pačiai institucijai, reikalingas nukreipimas į LITNET serverį (patyciudezute.[manomokykla].lt CNAME web.lm.lt).
  • LITNET administratorius mokyklos turimoje paskyroje aktyvuos patyčių dėžutės svetainę.
  • Elektroniniu laišku būsite informuoti, kad serveris paruoštas patyčių dėžutės įdiegimui.

 • Naudokitės instrukcijomis https://www.smm.lt/web/lt/patyciu-dezute/failai-instrukcijos  ir įdiekite reikalingą programinę įrangą. 

Svetainė patalpinta ne LITNET KTU serveryje

Instrukcijos (institucijos svetainė patalpinta ne LITNET KTU serveryje)

 1. Institucija neturi paskyros LITNET KTU serveryje, todėl reikia teikti prašymą dėl prieglobos, rasite https://www.lm.lt/paslauga/paslaugu-uzsakymo-formos.
 2. Pageidautinas subdomenas turi būti nukreiptas į LITNET serverį (patyciudezute.[manomokykla].lt CNAME web.lm.lt).
 3. Institucijai bus sukurta administratoriaus paskyra https://web.lm.lt. El.laišku gausite paskyros informaciją  kartu su ftp, db naudotojų slaptažodžiais.
 4. Pagal instrukcijas reikia susikurti el.paštą.
 5. Naudokitės instrukcijomis https://www.smm.lt/web/lt/patyciu-dezute/failai-instrukcijos  ir įdiekite reikalingą programinę įrangą.

Instrukcijos dėl atnaujinimo (patyčių dėžutė buvo įdiegta iki gruodžio 6 d.)

Instrukcijos  dėl atnaujinimo (patyčių dėžutė buvo įdiegta iki gruodžio 6 d.)

Visos  patyčių dėžutės su sena programos versija  yra uždarytos, nes sistemos programinis kodas yra potencialiai nesaugus dėl jame rastų įtartinų kodo vietų. Todėl reikia pašalinti seną ir diegti naują versiją.

Veiksmų seka:

 • Pašalinkite visus patyčių dėžutės failus iš ftp serverio.
 • Išvalykite arba pašalinkite duomenų bazę.
 • Apie atliktus veiksmus informuokite .
 • Kai svetainė bus atidaryta, galėsite diegti naują programos versiją, kurią rasite   https://www.smm.lt/web/lt/patyciu-dezute/failai-instrukcijos.

 

 

Patyčių dėžutės diegimo ekrano nuotraukos:

 • DB_patyciudezute
 • pastas_patyciudezute

 

Rekomenduojame laiškų siuntimui iš svetainės naudoti adresą noreply@patyciudezute[jusu_institucijos_domenas].

 

Turite problemų? Rašykite , spręsime kartu. 

LITNET sudarė bendradarbiavimo sutartis dėl duomenų perdavimo paslaugos "mokykla - LITNET techninis centras" su šiais paslaugų teikėjais:

 •  AB “Lietuvos televizijos ir radijo centras”, kontaktinis asmuo Indrė Kuizinaitė, , tel. + 370 672 02038
 • AB "Telia Lietuva", kontaktinis asmuo Erika Altukavičė, , tel. 8 614 49466

Pasirašius sutartį su vienu iš teikėjų, mokyklai ir toliau bus teikiama LITNET interneto paslauga kartu su žalingo interneto turinio filtravimu (tame tarpe ir prieigos prie lošimų portalų blokavimu iš mokyklos kompiuterių tinklo).

Kitos LITNET paslaugos švietimo įstaigoms yra teikiamos nepriklausomai nuo interneto paslaugos teikėjo.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti.