Naujienos

Nepalaikomas duomenų kriptavimo protokolas TLS v1.0

.. .

Pranešame, kad duomenų apsikeitimo protokolas TLS v1.0 nuo 2018-birželio 30 d. laikomas negaliojančiu ir nesaugiu. Liepos 11 dieną  šis protokolas LITNET tinklo paslaugų tarnybinėse stotyse buvo išjungtas. Jei jūsų naršyklė ar el. pašto programa naudoja TLS v1.0 protokolą, jūs negalėsite naudotis LITNET paslaugomis.  Tokiu atveju rekomenduojame atnaujinti naudojamą klientinę pašto programą ar naršyklę, jeigu tokios galimybės nėra, pasirinkti kitą programą, kuri būtų saugi arba paštą skaityti per naršyklę https://pastas.lm.lt/

Instrukcijas kaip įjungti TLS 1.1 ir TLS 1.2 rasite čia

Pastaba. Naudotojų pageidavimu TLS v1.0 laikinai įjungtas. Prašome pagal instrukcijas įsitikinti, kokia TLS versija naudojama ir įjungti tinkamą. 

Pasikeitimai dėl BDAR

.. .

Informuojame, kad šių metų gegužės 25 dieną visoje Europos Sąjungoje įsigalioja Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR). Dėl šios priežasties LITNET KTU techninis centras su paslaugų naudotojais kontaktuos tik viešoje erdvėje skelbiamasi adresais (institucijos svetainė, ŠMM AIKOS ir kt.).


Išimtį sudaro LITNET CERT paslauga. Kibernetinių incidientų ir saugumo klausimais bus kontaktuojama su administratorium, jei gautas jo sutikimas.

Kviečiame registruotis

.. .

Vyksta registracija į kursus "Švietimo institucijos svetainė multisaitinėje Wordpress aplinkoje".  Kursų datas:

  1 grupė 2018.06.04-06.18, baigiamasis seminaras Kaune birželio 20. 
  2 grupė 2018.08.20-09.03, baigiamasis seminaras Kaune  rugsėjo 5. 

Kursai vyks nuotoliniu būdu Moodle aplinkoje.  Plačiau -->

Svetainių su Drupal administratorių dėmesiui!

.. .

2018 balandžio 25 d. paskelbta apie kritinę svetainių TVS Drupal 7.x ir 8.x saugumo spragą. Programinio kodo aktyvavimas nuotoliniu būdu leidžia užpuolikams panaudoti daugelį atakų prieš Drupal svetainę ir sukompromituoti bei pažeisti ją..
Prašome kuo skubiausiai atsinaujinti Drupal sistemą:
Drupal 7.x atsinaujinkite į 7.59;
Drupal 8.5.x - 8.5.3
Drupal 8.4.x - 8.4.8

Daugiau informacijos svetainėje https://www.drupal.org/sa-core-2018-004 

Lietuvoje minima Saugesnio interneto diena

.. .

2018 m. vasario 6 d. Lietuvoje bus minima tarptautinė Saugesnio interneto diena. Šiais metais Saugesnio interneto dienai visame pasaulyje skirtas šūkis „Junkis, kurk, ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“ kviečia interneto naudotojus, ypač vaikus, atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo. Saugesnio interneto diena minima daugiau nei 120 šalių visame pasaulyje. Praėjusiais 2017 metais daugiau nei 21 000 mokyklų ir 19,5 milijono žmonių visame pasaulyje dalyvavo šios dienos organizuojamuose renginiuose ir veiklose.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Prisijungimas

Papildomos paslaugos pasiekiamos tik registruotiems LITNET naudotojams