Rekomendacijos el.pašto adresų kūrimui

Mėgindamos susidoroti su nuotolinio darbo iššūkiais, mokyklos suskubo kurti elektroninius paštus darbuotojams bei moksleiviams. Nors tai atrodo paprasta užduotis, visgi yra keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, bei ką reikėtų gerai apgalvoti siekiant išvengti nesklandumų ateityje. Pateikiame keletą rekomendacijų:

1. Renkantis nuotolinio mokymo aplinkos paslaugos teikėją įsitikinkite, kad Jūsų darbuotojų ir moksleivių asmens duomenys bus saugomi Europos Sąjungoje, kur asmens duomenų apsaugą reglamentuoja ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Jei duomenys saugomi ne ES, duomenų apsaugos reglamentas netenka galios, tad gali kilti grėsmė Jūsų duomenų saugumui.
  2. Įvertinkite, ar tikrai yra poreikis moksleiviams kurti el. paštus su mokyklos domenu. Ar tikrai moksleiviai atsakingai saugos savo el.pašto paskyras? Jei iš nors vienos el.pašto dėžutės bus siunčiami nepageidaujami laiškai (SPAM), viso mokyklos domeno adresai gali patekti į juoduosius google sąrašus. Taigi, bent vienam vartotojui prisidirbus, visas serveris žymimas kaip spam siuntėjas ir nukenčia visi jo vartotojai.
  3. Kuriant elektroninius paštus, rekomenduojame sukurti skirtingus adresų srities simbolinius pavadinimus (subdomenus) moksleiviams ir mokytojams. Tokiu būdu galima aiškiai identifikuoti kam priklauso el.pašto adresas - pedagogui (pvz. ) ar moksleiviui (pvz. ) ir išvengti aukščiau minėtos problemos.

Jei vis dar neišsirinkote el.pašto paslaugos teikėjo, primename, kad tai viena iš nemokamų LITNET paslaugų švietimo institucijoms. Daugiau informacijos apie šią paslaugą rasite https://lm.lt/paslauga/elpasto-paslauga.