Kitos paslaugos

Žalingo interneto turinio filtravimas

LITNET KTU techninis centras teikia paslaugą – nesaugaus ir žalingo interneto turinio filtravimas. Paslauga gali būti teikiama tik toms švietimo įstaigoms, kurios yra sudariusios  sutartį su LITNET KTU TC. Plačiau apie turinio filtravimą ir klasifikatorius.

Paslaugos užsakymo būdai:

• ELektroninė forma. Užsakyti paslaugą gali tik jau registruoti naudotojai. Prisijungimui naudojamas turimas ftp (vingis.ktu.lt) prisijungimo vardas ir slaptažodis.
  • Kai institucija neturi prisijungimo, prašymas su vadovo parašu  siunčiamas faksu (8 37) 300 643, el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba paštu: LITNET KTU techninis centras, Studentų g. 48A-101, LT-51367 Kaunas.

Kursas "10 lengvų žingsnių darbui su Joomla! 3"

Kursas skirtas norintiems išmokti kurti interneto svetaines su turinio valdymo sistema Joomla3!.
Kurso programa

1. Joomla! Kas tai?
    • Versijos
    • Kurią pasirinkti?
    • Kas naujo Joomla 3?
    • Ką galima sukurti su Joomla?
    • Mėgėjai ir profesionalai
    • Joomla- tai klijai
  2. Darbo pradžia. Įdiegimas ir konfigūravimas
  3. Joomla kalba lietuviškai. Lokalizacija.
  4. Pažintis su dizaino. Šablonais. Struktūra, pozicijos, stiliai ir galimybės tai keisti.
  5. Lankytojų ir administratoriaus aplinkos. Naudotojų kategorijos ir funkcijos: administravimas, redagavimas, publikavimas.
  6. Darbo pagrindai. Statinių puslapių sukūrimas, keitimas ir pasiekiamumo valdymas.
  7. Tinklalapio turinio planavimas, struktūros medis ir projekto realizacija. Pagrindinis puslapis. Kategorijos ir meniu punktai.
  8. Papildomi komponentai. Jų įdiegimas, administravimas.
  9. Interneto grafika. Kokie grafiniai elementai tinkami ir kaip juos paruošti. Medijos tvarkyklė Fotogalerijos.
  10. Tradicinės užduotys.
    • paieškos optimizavimas,
    • lankomumo statistika,
    • naujinimas,
    • atsarginės kopijos.

Kurso uždaviniai

Suteikti pedagogams bazinių žinių ir praktinių įgūdžių kuriant svetainę su turinio valdymo Sistema Joomla 3. Padėti praktiškai pritaikyti įgautas žinias kuriant mokyklos svetainę.

Srautų apskaita

Mokyklos, prijungtos prie LITNET tinklo, gali stebėti savo interneto srautų statistiką, kuri pateikta adresu  srautai.litnet.lt.

Pasirinkę konkrečią savivaldybę, gausite tos savivaldybės prijungtų mokyklų sąrašą. Žalia linija yra pavaizduotas įeinantis srautas (ką atsisiunčia iš interneto pati mokykla), o mėlyna – išeinantis iš mokyklos srautas. Taip pat kiekvienai mokyklai pateikiama tokia statistika:

• greitis stebėjimo metu;
  • vidutinis greitis (per parą);
  • gautos/išsiųstos informacijos kiekis.

Galite peržiūrėti dienos, savaitės, mėnesio statistiką.
Išskleidę trečiąjį stulpelį (Gr), rasite srautų pasiskirstymo grafikus. Grafiko apačioje pateikta statistika:

• didžiausias pasiektas greitis;
  • vidutinis greitis;
  • gautos/išsiųstos informacijos kiekis.

Jei mokykloje yra atskirti bendras ir administracinis potinkliai, jų srautai atvaizduojami atskirais grafikais.

Nepamirškite atnaujinti kontaktus

PRANEŠIMAS institucijoms, kurios naudoja LITNET ryšį. Jei pasikeitė institucijos tinklo/svetainės administratorius arba sutartyje su LITNET nurodyto administratoriaus kontaktiniai duomenys (e-pašto adresas, telefonas), prašome mokyklos administracijos apie tai pranešti el.paštu mokyklos@litnet.lt